Smartwatche pojawiły się na rynku kilka lat temu i szybko przebyły długą drogę od gadżetu wybieranego jedynie przez entuzjastów elektroniki, po urządzenie trafiające na nadgarstki coraz większej liczby osób. Stanowią gadżet z pozoru wyglądający jak tradycyjny zegarek, jednak oferujący nam wiele dodatkowych możliwości. Są to funkcjonalności, które przydadzą się np. sportowcom czy osobom, które nie chcą co chwilę wyjmować telefonu by sprawdzić wiadomości.

Jakie są zalety smartwatchy?
Ich rosnąca popularność wynika głównie z licznych funkcjonalności, które ułatwiają wiele rzeczy. Warto jednak pamiętać, że dostępne funkcje mogą się różnić, zależnie od tego, od jakiego producenta pochodzi dane urządzenie oraz jaki to model. Niektóre mogą posiadać np. mikrofon i głośnik, dzięki czemu pozwolą na prowadzenie rozmów, bez konieczności wyciągania telefonu. Bardzo często spotykanymi funkcjonalnościami jest także budzik, kalkulator, wysokościomierz, barometr, pulsometr, GPS, Bluetooth czy Wi-Fi.
Ich możliwości sprawiają, że świetnie sprawdzają się w przypadku miłośników sportu. Dzięki nim można mierzyć swój puls podczas wysiłku fizycznego. Sprawdzać przebiegnięty dystans oraz monitorować swoje treningi na wiele innych sposobów. Gdy do urządzenia podłączymy bezprzewodowe słuchawki, wysiłek fizyczny uprzyjemni nam muzyka.
Większość urządzeń pozwala na zarządzanie piosenkami puszczanymi np. z aplikacji Spotify umożliwiając zmienianie piosenek i nie tylko.
Jest to także świetna opcja dla osób ceniących sobie wygodę. Smartwatch pozwala na sprawdzenie daty w kalendarzu, robienie zdjęć czy zlokalizowanie telefonu. Dzięki niemu można odbierać wiadomości oraz mieć wiele innych funkcji na wyciągnięcie ręki, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

Szeroki wybór dostępnych urządzeń
Smartwatche są urządzeniami produkowanymi przez różnorodne firmy. W swojej ofercie posiadają je zarówno znani producenci urządzeń elektronicznych, a w szczególności smartfonów, jak i producenci zegarków i nie tylko. Właśnie dlatego wybór urządzeń jest wprost ogromny. Można zdecydować się na model pochodzący od producenta, takiego jak Apple, Samsung, Xiaomi oraz wielu innych.

Smartwatch - akcesoria

FIltruj
Sortuj według
Pokaż
Pokazuje 1 do 25 z 25 (1 Stron)